تشخیص اسپینا بیفید
تشخیص اسپینا بیفید
۱۳۹۶-۱۲-۰۹
سونوگرافی جنین
سونوگرافی جنین
۱۳۹۸-۱۰-۱۴

تشخیص چسبندگی جفت (آکرتا) با سونوگرافی کالر داپلر

تشخیص چسبندگی جفت (آکرتا) با سونوگرافی کالر داپلر

تشخیص چسبندگی جفت (آکرتا) با سونوگرافی کالر داپلر

تشخیص چسبندگی جفت (آکرتا) با سونوگرافی کالر داپلر :

Placenta Previa ( جفت سر راهی ) یا همان جفت اکرتا یکی از مشکلات زایمان محسوب میشود که در بسیاری از خانوم ها پیش می آید. جفت سرراهی یا اکرتا زمانی رخ می دهد که جنین محل خروج در هنگام زایمان در رحم زن را مسدود میکند. راه تشخیص دادن جفت اکرتا سونوگرافی می باشد که باید قبل از زایمان مادران برای جلوگیری از مشکلات پیش آمده چندین بار انجام دهند ( تشخیص چسبندگی جفت (آکرتا) با سونوگرافی کالر داپلر )

زمانیکه جفت به پایین رحم چسبیده باشد و روی دهانه رحم رشد کند را جفت اکرتا می گویند. جفت سرراهی با جراحی قبلی رحم و سزارین ارتباط کامل دارد. اگر قبلا سزارین انجام داده اید و در بارداری کنونی خود دچار جفت سرراهی هستید، احتمال جفت اکرتا ۲۵٪ است، و اگر دو یا چند سزارین داشته اید و اکنون دچار جفت سرراهی هستید، خطر به ۴۰٪ افزایش می یابد.

تشخیص جفت آکرتا که در میان مادران به چسبندگی رحم معروف است از جمله بیماریهایی شایعی میباشد که توسط سونوگرافی کالر داپلر به وضوح قابل تشخیص می باشد و اغلب برای مادرانی که زایمانهای سزارین داشته اند پیشنهاد میشود.

همکاران ما در مرکز سونوگرافی تخصصی کودکان واقع در بیمارستان کودکان تهران و همچنین شعبه دوم سونوگرافی الوند واقع در خیابان الوند جنب بیمارستان کسری آماده ارائه هرچه بهتر خدمات تخصصی سونوگرافی کالر داپلر جهت تشخیص آکرتا برای شما مادران عزیز میباشند.

در پایان نظر شما را به توضیحات جناب دکتر گرامی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی برای درک هرچه بهتر موضوع جلب مینمائیم.

 

حتما بخوانید : جلوگیری از کم خونی در دوران بارداری

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *