اندومتریوز
اندومتریوز :علایم، دلایل، تشخیص و انواع
۱۳۹۹-۰۵-۲۴
بارداری خارج رحمی چیست؟
بارداری خارج رحمی: تشخیص با سونوگرافی
۱۳۹۹-۰۶-۱۱

تعیین جنسیت جنین: بهترین زمان و روش های آن

مهمترین دغدغه برای بسیاری از مادران پس از اطلاع از بارداری تعیین جنسیت جنین است. برخی افراد تا زمان زایمان جنسیت نوزاد خود را نمی پرسند. اما بعضی هم  صبر نمی کنند  و دوست دارند خیلی زود به این موضوع  پی ببرند.

 

تعیین جنسیت کودک، از اهمیت بالایی برخوردار است

تعیین جنسیت کودک، از اهمیت بالایی برخوردار است

جنسیت جنین چگونه مشخص می شود؟

تعیین جنسیت جنین ، روش های گوناگونی در سنین مختلف بارداری دارد. اگرچه همه این تست ها قابل اعتماد هستند ، اما همه آنها برای همه مناسب نیستند. برخی از آنها خطرات قابل توجهی دارند. در بیشتر آزمایشات بارداری ، تعیین جنسیت جنین یک مزیت ثانویه است.

در ادامه به روش های تعیین جنسیت جنین خواهیم پرداخت.

IVF یا لقاح مصنوعی

 IVF با ترکیب تخمک بالغ و اسپرم در خارج از بدن موجب باروری می شود، سپس در رحم کاشته می شود. جنسیت جنین ها مشخص است و شما میتوایند فقط جنین های جنسیت مورد نظر خود را منتقل کنید. انتخاب جنسیت در  IVF تقریباً ۹۹ درصد دقیق است.

آزمایش غیر تهاجمی قبل از تولد

آزمایش غیر تهاجمی قبل از تولد (NIPT) شرایط کروموزومی مانند سندرم داون را بررسی می کند. می توانید این آزمایش را از ۱۰ هفته بارداری شروع کنید. در این روش اختلال کروموزومی تشخیص داده نمی شود و فقط احتمال وقوع سندروم داون را مشخص میکند. اگر کودک شما نتایج غیرطبیعی داشته باشد ، پزشک ممکن است آزمایش های بیشتری را برای تشخیص سندرم داون و سایر اختلالات کروموزوم تجویز کند.

از آنجا که این یک آزمایش غیرتهاجمی است ، دادن نمونه خون هیچ خطری برای شما یا کودک شما ندارد.

نمونه برداری از پرزهای جفتی

نمونه برداری از پرزهای جفتی  (CVS) یک از آزمایش  ژنتیکی است که برای شناسایی سندرم داون استفاده می شود. این آزمایش نمونه ای از پرزهای کوریونی را که نوعی از بافت موجود در جفت است ، را مورد استفاده قرار می دهد. این آزمایش اطلاعات ژنتیکی کودک شما را نشان می دهد. این آزمایش را می توانید در اوایل هفته ۱۰ یا ۱۲ بارداری انجام دهید

آمنیوسنتز

آمنیوسنتز آزمایشی است که به تشخیص مشکلات رشد در جنین کمک می کند. پزشک شما مقدار کمی مایع آمنیوتیک را که حاوی سلولهایی است که بیانگر ناهنجاری هستند ، جمع می کند. سلول ها از نظر سندرم داون ، اسپینا بیفیدا و سایر شرایط ژنتیکی مورد آزمایش قرار می گیرند. این آزمایش را می توانید حدود ۱۵ تا ۱۸ هفته بارداری انجام دهید و حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد.

سونوگرافی

سونوگرافی یک آزمایش معمول قبل از تولد است که در آن روی یک میز دراز می کشید و شکم خود را اسکن می کنید. این آزمایش از امواج صوتی برای ایجاد تصویری از کودک شما استفاده می کند و اغلب برای بررسی رشد و سلامت کودک شما استفاده می شود. از آنجایی که سونوگرافی تصویری از کودک شما ایجاد می کند ، می تواند جنسیت کودک شما را نیز نشان دهد. بیشتر پزشکان وقت سونوگرافی را حدود ۱۸ تا ۲۱ هفته تعیین می کنند ، اما تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی در هفته ۱۴ هم امکانپذیر است.

 

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی - سونوگرافی الوند

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی – سونوگرافی الوند

 

برای تعیین وقت ویزیت در مرکز سونوگرافی الوند 

اینجا

کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *