مهم ترین سونوگرافی های دوران بارداری
مهم ترین سونوگرافی های دوران بارداری
۱۳۹۸-۱۱-۲۹
VCUG برای کودکان دختر
VCUG برای کودکان دختر
۱۳۹۸-۱۲-۰۷

ریفلاکس در نوزادان

ریفلاکس در نوزادان طی مدت کوتاهی پس از تغذیه شیر مادر برای نوزاد پیش می آید. بسیار رایج است و معمولاً به خودی خود بهتر می شود. بررسی کنید که آیا کودک شما دارای ریفلاکس است یا خیر. ریفلاکس معمولاً قبل از ۸ سالگی شروع می شود و تا ۱ سالگی بهتر می شوند.

علائم ریفلاکس در نوزادان شامل موارد زیر است :

  • شیر دادن یا بیمار شدن در مدت یا کمی بعد از تغذیه
  • سرفه یا سکسکه هنگام تغذیه
  • در حین تغذیه بدون هضم
  • بلع یا جوشیدن بعد از دفن یا تغذیه
  • گریه کردن و هضم نشدن

بعضی اوقات ممکن است نوزادان علائم رفلاکس داشته باشند، اما بالا نمی آورند و بیمار می شوند. این به عنوان ریفلاکس خاموش شناخته می شود. همچنین می توان گفت که اگر نوزاد خواب کافی و منظمی داشته باشد برای مقابله با رفلاکس معده در نوزاد مفید است.
چیزهایی که می توانید برای سهولت رفلاکس در نوزادان مفید است استفاده کنید، کودک شما در صورت داشتن ریفلاکس معمولاً نیازی به مراجعه به پزشک ندارد تا زمانی که خوشحال، سالم و افزایش وزن داشته باشد.
ریفلاکس در نوزادان

ریفلاکس در نوزادان

 

درمان رفلاکس در نوزادان

یک پزشک معالج یا متخصص ممکن است برخی از معالجه ها را برای رفلاکس انجام دهد.
در موارد بسیار نادر، ممکن است برای تقویت عضلات نیاز به عمل جراحی برای جلوگیری از بازگشت غذا و شیر باشد. این مورد معمولاً فقط بعد از امتحان کردن موارد دیگر یا اگر ریفلاکس شدید باشد انجام می شود.

علل ریفلاکس

ریفلاکس در نوزاد زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های پایه لوله غذایی کودک شما کاملاً توسعه نیافته است، بنابراین شیر می تواند به راحتی برگردد. ماهیچه های کودک شما با بزرگتر شدن رشد می کند و باید از آن خارج شود.

میتوانید از طریق پزشک خانم سونوگرافی در بهترین سونوگرافی تهران به مشکل نوزاد خود بپردازید.

سونوگرافی برای نوزادان همه روزه وجود دارد و جای نگرانی نیست سونوگرافی شبانه روزی و سونوگرافی روزهای تعطیل میتواند به شما کمک کند تا در هر ساعتی به پزشک سونوگرافر مراجعه کنید، همچنین با مراجعه به سایت طب اعتماد ژیار میتوانید از قبل نوبت بگیرید و تعیین وقت قبلی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *